Dünyanın En Uzun Ağacı Kaç Metre?

Bu yazımızda sizlere Dünyanın en uzun ağacının kaç metre olduğunu vereceğiz. Bu bilginin kaynağı resmi olup Guinness rekorlar kitabından alınmıştır. Kaynak olarak kullandığımız site: enkucuk

En Uzun Ağaç Kaç Metre?

[su_note note_color=”#dbf672″]Dünya’da yaşayan en uzun ağaç 115,54 metre boyuyla Kuzey Kaliforniya’daki Redwood Milli Parkında bulunan Hyperion adlı bir ağaçtır.[/su_note]

En Uzun Ağaç boyu

İşte Hyperion’u daha iyi anlamanız için bir resim:

Dünyanın En Uzun Ağacı Kaç Metre?

Dünyadaki en uzun ağaçlar Kaliforniya’daki sekoyalardır. ( Sequoia sempervirens ). Bu ağaçlar, 91 metrelik yüksekliğe kolayca erişebilirler.

Sekoyalar arasında Hyperion adlı bir ağaç hepsini geride bırakarak 115 metre 54 cm’ye ulaşmıştır. Ağaç 2006’da keşfedildi.

Bir yazar, dünyanın en yüksek ağacına korkmadan tırmandı ve tepede durmanın nasıl bir şey olduğunu anlattı.

Tipik bir sekoya ağacı 500 ila 700 yıl arasında yaşıyor, ancak bazıları 2.000 yıldan fazla yaşadığı görülmüştür.

Park görevlileri, kırmızı ağaçların yüksekliğinin, kısmen, yıl boyunca hafif sıcaklıklar ve şiddetli yıllık yağış da dahil olmak üzere Kaliforniya’da bulunan olumlu iklim koşullarına bağlı olduğunu söylüyor.

Bu yazımızda dünyanın en uzun ağacı kaç metre bundan bahsettik. Sizlerinde bu ağaçla alakası düşüncesi varsa aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Editörlerinizin hızlı incelemesinden sonra yorumlarınız hemen onaylanır.

 

Kaynak / Alıntı

Bu sayfadaki içeriğin herhangi birine kendi web sitenizde atıfta bulunursanız, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki kodu kullanın.

Son Yorumlar

  1. Kamile Kasım 4, 2018

Bir yorum yap...