42 İnç Kaç Cm?

10 yıl öncesine kadar mevcut TV çeşitleri hiç yok denecek kadar azdı. İlk başlarda tüplü televizyonlar vardı. Bu televizyonlar hepimizin bildiği kaba televizyonlardı.
Teknoloji ilerledikçe televizyonlar enerjik, verimli ve daha ince bir hale geldi, ekranlar da büyüdükçe büyüdü.

Günümüzde, TV’ler ilk modellerden çok daha büyüktür ve TV’leri odanıza koymak istediğiniz yere mükemmel şekilde uymasını sağlamak çok önemlidir.
Şimdi biz bu yazımızda sizlere 42 inç televizyon kaç ekran onun bilgisini vereceğiz..

[su_note note_color=”#ff213e” text_color=”#ffffff”]42 İnç Kaç Santimetre? 106.68 cm yapar. [/su_note] [su_note note_color=”#dbf672″]Yükseklik: 20.5 inç= 52.07 santimetre’dir[/su_note]
[su_note note_color=”#dbf672″] Genişlik = 36.5 inç= 92.71 cm [/su_note]
[su_note note_color=”#ff213e” text_color=”#ffffff”]Toplam Görüntüleme Alanı:750.3 inç= 1905.762 cm [/su_note]

Televizyon Alırken Dikkat Edilecek Şeyler:

İnce görünen bir TV, oturma odasında hantal bir TV’ye kıyasla çok daha iyi görünür. İnce TV’nin duvara monte edilmesi kolaydır.

Bir plazma TV oldukça ağırdır. Bunun nedeni, bir pikselin rengini temsil eden her bir gaz hücresinin iki cam levhası arasına yerleşmiş kendi odasına sahip olmasıdır. Gaz haznesi ile ortam havası arasındaki basınç farkına dayanabilmek için camın güçlü olması gerekir.

Bir LCD veya LED ekran, cam panellere ihtiyaç duymadığından çok daha hafiftir. TV’nin çerçevesi basit bir plastik olabilir. OLED TV’ler, her ışık yayan diyot kendi ışığını ürettiği ve arkadan aydınlatılmadığı için en ince olanıdır.

Duvara monte TV aparatının yük kapasitesi, satın almak istediğiniz TV’nin ağırlığından daha fazla olmalıdır.

Sağlam bir montaj yaptırırsanız, televizyonun bir LED veya Plazma olup olmadığı önemli olmayacaktır.

Kaynak / Alıntı

Bu sayfadaki içeriğin herhangi birine kendi web sitenizde atıfta bulunursanız, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki kodu kullanın.

Bir yorum yap...