1 Mb Kaç Kb Yapar?

Mb-Kb birimleri ile alakalı “1 Mb Kaç Kb Yapar? ” sorusunun cevabını bu yazıda verelim. Bu cevabın bilimsel bir hesaplamada kullanılacaksa buna uygun olmadığını bildirmek isteriz. Bilimsel hesaplamalar yapıyorsanız tam değerli bulabilmek için hesap makinesi kullanınız.

1 Mb Kaç Kb Yapar?

1 Mb Kaç Kb Yapar? 1.024 Kb yapar. (Bin yirmi dört kilobayt)

Bu hesaplamada kullanılan birimler: Megabyte, Kilobayt
Bu hesaplamada kullanılan birimlerin kısaltması: Megabyte kısaltması "mb"dir. Kilobayt'ın kısaltması "kb"dir.

Bu verdiğimiz bilgiler ile alakalı her türlü soruyu aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz. Yorum bölümünden 1 Mb Kaç Kb Yapar?  konusu ile alakalı kafanıza takılan her soruyu sorunuz. En kısa sürede size editörlerimiz tarafından cevap verilerek sorularınız cevaplanacaktır.

MB ve KB Arasındaki Fark

Megabayt birim simgesi MB , Kilobayt birim simgesi KB’dir .
Megabayt kilobayttan büyüktür. MB’nin öneki Mega’ya sahiptir. KB, Kilo önekine sahip. Megabyte, Kilobyte’den 1024 kat daha büyüktür.

Megabayt

Megabayt (MB) , bilgi ve bilgisayar teknolojisinde yaygın olarak kullanılan, aktarılmış veya saklanan dijital bilgilerin bir birimidir.

Kilobayt

Kilobyte (KB) , 1024 bayta eşit, dijital bilginin (metin, ses, grafik, video ve diğer bilgi türleri dahil olmak üzere ) depolandığı ortak bir ölçüm birimidir. Yaklaşık 10 yıl önce çok kullanılan bir birimdi. Ama verilerin boyutunun artması ile daha büyük birimler şu anda daha çok kullanılmaktadır.

Kaynak / Alıntı

Bu sayfadaki içeriğin herhangi birine kendi web sitenizde atıfta bulunursanız, lütfen bu sayfayı orijinal kaynak olarak belirtmek için aşağıdaki kodu kullanın.

Bir yorum yap...